Jeżeli chcesz mieć pewność,
że zostaniesz przyjęty w danym dniu
umów się wcześniej
PROMOCJA
Informacje dla pacjentów | Cennik | Zdjęcia | Opis materiałów stomatologicznych | Medycyna pracy | Kontakt
Informacje dla pacjentów

  Wykonujemy bezpłatne przeglądy stomatologiczne przy pomocy kamery wewnątrzustnej, jak  również leczymy zęby stałe w znieczuleniu miejscowym przy użyciu najwyższej jakości materiałów kompozytowych (światłoutwardzalnych), glassjonomerów i kompomerów.

  Wypełnienia  światłoutwardzalne  to materiały które można dowolnie modelować w stanie plastycznym i utwardzić lampą polimeryzacyjną. Mają one wysoką zdolność do naśladowania natury, dopasowują się  do zęba w sposób niezauważalny dla pacjenta,  to tzw. efekt kameleona.
Materiały kompozytowe wykorzystywane były do odbudowy
zębów przednich  w tej chwili nowa generacja tych materiałów jest twarda i trwała więc nadaje się do wypełniania zębów bocznych.

  Używamy takich materiałów jak:
Glassjonomery, materiały cechujące się dużą adhezją do zębiny, nadają się głównie do wypełniania zębów mlecznych, ubytków przy szyjkach zębów, jako podkład lub materiał tymczasowy ponieważ są nieprzeźroczyste i podatne na ścieranie. Używamy takich materiałów jak Gradia, Dyrect, Fuji 9, Triage.
W ramach NFZ do zębów bocznych wykorzystywane są amalgamaty cechujące się szarosrebrnym zabarwieniem i dużą rozszerzalnością co może spowodować odłamanie cienkich ścian zęba. Amalgamaty są szkodliwe zwłaszcza tej starej generacji zawierające dużo rtęci w związku z tym nie powinny być stosowane u kobiet w ciąży, u dzieci i u osób z chorobami nerek.

  Leczenie zębów mlecznych u najmłodszych pacjentów odbywa się bezboleśnie i w miłej atmosferze.
A do odbudowy zęba proponujemy kolorowe wypełnienia  np: pomarańczowe, różowe, niebieskie czy zielone.


Wykonujemy zabiegi profilaktyczne:


1. Profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia nazębnego. kamień to twarda płytka bakteryjna zlokalizowana najczęściej przydziąsłowo nie dająca się umyć szczoteczką do zębów i dlatego trzeba go usunąć za pomocą skalera ultradżwiękowego. Taki zabieg fachowo nazywamy skalingiem.

2. W naszym gabinecie można usunąć osad nazębny. To zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zębów z nalotu powstałego z picia kawy, herbaty i używania papierosów. Do tego celu stosuje się piaskarkę z drobnoziarnistym piaskiem o przyjemnym cytrynowym zapachu i strumień wody. Uderza on w powierzchnię zęba oczyszczając ją z osadu.

3. Lakierowanie to pokrycie wszystkich gładkich powierzchni zębów lakierem fluorowym chroniącym zęby przed próchnicą. Przed aplikacją lekarz dokładnie oczyszcza zęby szczoteczką i pastą potem nakłada fluor w postaci przeźroczystego lakieru. Stężony fluor jest bezpieczny ponieważ szybko się wchłania dając długotrwały efekt ochrony przed próchnicą.

4. Zastosowanie szkliwa w płynie „tooth mouse” to pasta z dodatkiem substancji wzmacniających zęby w różnych smakach. Pastę nakładamy na 2-3 min. Pomaga to zneutralizować kwasy w jamie ustnej i zremineralizować szkliwo zębów.

5. Lakowanie zębów to rutynowy zabieg profilaktyczny polegający na zabezpieczeniu bruzd zębów bocznych i tylnych przed próchnicą. Te głębokie bruzdy w zębach przedtrzonowych i trzonowych nie są dostatecznie oczyszczane w trakcie rutynowych zabiegów higienicznych bo włosie szczoteczki ma większą średnicę niż średnica bruzdy. Dlatego proponujemy nałożenie laku, utwardzamy go dopasowujemy do zgryzu. Ale niech to nie uśpi waszej czujności bo ząb ma 5 powierzchni a my zabezpieczamy jedną.


Wykonujemy pełen zakres usług protetycznych:

Stałe uzupełnienia:
 • Nie wyjmowane przez pacjenta z jamy ustnej, umocowane do zębów własnych pacjenta za pomocą cementów i uzupełnienia ruchome wyjmowane przez pacjenta do mycia. Uzupełnienie braków zębowych jest konieczne bo nawet pojedyńcza luka powoduje że sąsiednie zęby przesuwają się, przechylają w kierunku luki a ząb przeciwstawny wydłuża się.
 • Korona pełnoceramiczna wykonana w całości z porcelany bardzo estetyczna nadająca piękny wygląd okoronowanych nią zębów przednich
 • Korona metalowo–ceramiczna to metalowa czapeczka pokryta od zewnątrz porcelaną nadająca się do odbudowy zębów bocznych i tylnych ze względu na brak przezierności spowodowanej metalowym wnętrzem, która wzmacnia tegoż zęba
 • Korona metalowa do zębów tylnych lub jako element podpierający do protez
 • Korona cerkonowo-porcelanowa to czapeczka z cerkonu pokryta od zewnątrz porcelaną wzmacnia zęba daje doskonały efekt kosmetyczny, przeznaczona dla najbardziej wymagających pacjentów
 • Korony akrylowe wykonywane jako uzupełnienia tymczasowe pomiędzy wizytami.
 • Mosty
 • Wkłady koronowo–korzeniowe
 • Licówki to cienkie nakładki na zęby przednie mogące w dużym stopniu korygować kształt i kolor zębów pacjenta. Wykonane są w pracowni protetycznej po uprzednim zeszlifowaniu cienkiej warstwy licowej zęba i umocowane za pomocą cementu w gabinecie stomatologicznym.

  Ruchome uzupełnienia:
 • Protezy akrylowe mogą być całkowite lub częściowe w zależności od ilości brakujących zębów. To tani sposób uzupełnienia braków ale może sprawiać trudności w ich użytkowaniu i nie zawsze dający zadowalający efekt kosmetyczny.
 • Protezy szkieletowe zamiast podłoża akrylowego mają szkielet metalowy a poprzez system klamer, cierni, zasuw i zatrzasków są doskonale dopasowane do pozostałych zębów, daje b.dobry efekt kosmetyczny
 • Protezy acetalowe wykonane ze specjalnego materiału zwanego acetalem mają klamry wykonane w kolorze białym dopasowanym do pozostałych zębów pacjenta lub w kolorze dziąsła czyniąc protezę prawie niewidoczną
 • Protezy nylonowe wykonane z elastycznego materiału.

  Chirurgia to w moim gabinecie usunięcia zębów stałych i mlecznych.

  Leczenie endodontyczne to nic innego niż leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu martwej, żywej lub zainfekowanej miazgi z komory
  i systemu kanałów, opracowaniu chemiczno – mechanicznym
  i wypełnieniu specjalnym materiałem endodontycznym. W tym gabinecie leczone jest to za pomocą nowoczesnego sprzętu: kątnicy endodontycznej i endometru. Dopiero potem można odbudować go materiałem lub koroną protetyczną w zależności od stopnia zniszczenia zęba. Tak przeleczony ząb ma szansę służyć przez wiele lat.

  Wybielanie zębów to zabieg estetyczny polegający na zmianie koloru zębów na bielsze za pomocą specjalnego żelu o różnym stężeniu nadtlenku karbamidu 10%, 15%, 20%. Efekty uzyskujemy już po kilku dniach. W gabinecie stomatologicznym pobierany jest wycisk uzębienia, a w pracowni technicznej po odlaniu modelu wykonywane są nakładki. Pacjent dostaje nakładki do domu wraz z żelem wybielającym i instrukcją użycia. Po kilku dniach cieszy się bielszym uśmiechem. Jest to metoda tania, bezpieczna nie dochodzi do osłabienia struktury zęba ani wzrostu podatności na próchnicę. Niewielka nadwrażliwość podczas picia ciepłych lub zimnych napojów może być szybko złagodzona zabiegiem lakierowania.
 •  (c) 2008 Blu-Dent. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Informacje dla pacjentów | Cennik | Zdjęcia | Opis materiałów stomatologicznych | Medycyna pracy | Kontakt
  Wykonanie Internet Plus s.c. :: Strony www Częstochowa